O Teneryfie

Teneryfa, największa i najludniejsza z Wysp Kanaryjskich, nazywana jest wyspą wiecznej wiosny przez wzgląd na całoroczny charakter kwitnięcia występujących tu roślin. Położona zaledwie 300 km od Afryki wyspa należy jednak do Europy, jest bowiem integralną częścią Hiszpanii, dlatego tez przebywając na Teneryfie mimo afrykańskiego klimatu przez cały czas znajdujemy się na obszarze Unii Europejskiej.

W przeciwieństwie do arabskich krajów Afryki północnej, na Kanarach panują prawa i zwyczaje europejskie. Mimo wspomnianej bliskości do kontynentu afrykańskiego, Teneryfa znana jest ze swojej czystości i bezpieczeństwa. Całe Kanary są miejscem wolnym od chorób afrykańskich włączając w to malarię czy słynną klątwę faraona, jak również jakichkolwiek pasożytów i niebezpiecznych zwierząt. Wspomniane wyżej aspekty sprawiają, iż jest to miejsce przyjazne wizytom rodzinnym, wspaniale odnajdują się tu zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Wyspy Kanaryjskie, tak jak cała Hiszpania są szczególnie przyjazne dla najmłodszych wakacjowiczów, których potrzeby i zwyczaje są tu szczególnie respektowane.

Obowiązującą walutą jest Euro i mimo, że językiem urzędowym jest język hiszpański, w strefie turystycznej bez problemu możemy porozumieć się w języku angielskim, niemieckim, francuskim czy rosyjskim.

Teneryfa zdumiewa swoją niezwykłą różnorodnością. Mimo niewielkiej powierzchni nieco ponad 2000km², występują tu zarówno ciągnące się wzdłuż brzegu ciemno zabarwione plaże, tereny półpustynne, obszary miejskie, pola uprawne, tereny górzyste, las tropikalny, a nawet księżycowy krajobraz krateru Teide. Wrażenie robi szeroka oferta aktywnego wypoczynku, jaka oferuje Wam Teneryfa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Liczne restauracje i bary oferują przysmaki z niemal każdego zakątka świata, w zależności od miejsca, do którego się wybierzemy, otoczenie i warunki klimatyczne będą zupełnie różne niż zaledwie 15 km dalej. Jest to wymarzone miejsce dla wszelkiego rodzaju sportów, od sportów wodnych, powietrznych po jazdę offroadową i piesze wycieczki. Przez cały rok uprawia się tu surfing, windsurfing, kitesurfing, lata się na paralotniach, nurkuje, żegluje wzdłuż wybrzeży czy przemierza liczne trasy trekkingowe. Bez względu na to, jakie są Wasze upodobania na pewno odnajdziecie się na Teneryfie. Jest w końcu powód, dla którego Kanary od wieków nazywane były Wyspami Szczęśliwymi.

Pogoda na Teneryfie jest przystępna przez cały rok. Podobnie jak w Europie, zimą jest chłodniej, latem dużo cieplej, niemniej jednak średnia roczna temperatura nie spada poniżej 25°C, więc zapraszamy do odwiedzin przez cały rok. W zależności jednak od miejsca, w którym się o danej porze roku zatrzymacie, warunki pogodowe mogą się różnić. Podobnie samo otoczenie i oferta cechują się znaczną różnorodnością w zależności od okolicy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zakwaterowania dostępną na stronie, gdzie znajdziecie krótkie opisy okolicy.

Jeśli czytając ten tekst przygotowujecie się do swojej pierwszej wizyty na Teneryfie, bądźcie gotowi na bycie całkowicie oczarowanymi pięknem i różnorodnością tej wspaniałej wyspy. Jeśli nie jest to Wasza pierwsza wizyta, wiecie doskonale, że na Teneryfie nie da się nudzić, gdyż kryje ona w sobie niezliczoną ilość tajemnic i niespodzianek.

image-2
About the author

Álex González